Blog

Koncert Olomouc 9.12.2018

Letos podruhé jsem hrál  v Divadle na cucky a tímto koncertem jsem zakončil letošní sezónu. Jako hosty jsme pozval kluky co se mnou nahráli CD Život, Toma Kedziora (baskytara) a Igora Dněprovského (housle) a jako speciálního hosta fotografa Jindřicha Štreita. S Jindřichem chystáme na přístí rok komponovaný pořad Zastavit čas - povídání a písničky. Koncert se hodně povedl, bylo plno, skvělé publikum, všechno jak má být. Těším se na vás na dalších akcích a přeji vám jen to nejlepší do příštího roku.

           

Koncert Praha 14.9.2018

Nejdřív jsem se motal na Staromáku a divil se, jak dobře je místo koncertu schované. Ani ve snu by mně nenapadlo, že je to druhý barák vedle orloje. To nejcentrovatější centrum. Ale Skautský institut je jiný svět než ten pod okny. Kluci už ladili. Nachystali jsme aparát a pěkně pomalu ... moc fajn místo, pohodový koncert.

           

Koncert Lipnice a Sloup 31.8.2018 a 1.9.2018

V noci jsem se vrátil z cest a mám za sebou dva koncerty. Jeden na hradě v Lipnici a jeden ve Sloupu u Blanska. A moje pocity jsou zcela ve shodě, dvakrát skvělý koncert, báječní lidé, vynikající prostory. V Lipnici byl festival QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA 2018 a hrál jsem v rámci programu. Střídalo se to furt dokola - divadlo, divadlo, písničkář, divadlo, kapela, divadlo, výstava, divadlo ... dlouho jsem si neužil tak pohodovou kulturu, která není zahleděná do sebe a nebo do vkusu diváků. Ve Sloupu to byl koncert pro mé přátele. Přede mnou dorazila kapela co hrála po mně a tak jsem se svezl s jejich aparátem. Opět se budu jen opakovat, vynikající atmosféra, skvěle nazvučené, publikum báááááááječné. Byly to zvláštní pozitivní dny, dokonce i na benzince mi chlapík udělal  a donesl kafe po jídle a celkem nahlas na mně volal "Pane nic není problém, všechno jde, kávička bude, jak jen si budete přát". Život.

           

 

Letní hraní 1.8.2018

 

Lidi chodí sem a tam, chvíli se zastaví a poslouchají, občas někdo hodí peníze do klobouku. To je hraní na ulici. Letos jsme si párkrát zahráli v Olomouci na Dolním náměstí a bylo to pohodové hraní. Na ulici nikdy nevíš koho potkáš a tak jsme po dlouhé době viděli známé, neznámé, maminy s kočárkama si chvíli zatančily, starší dámy stály ve stínu a poslouchaly, prodavač Nového prostoru nám uvolnil místo, naproti v baráku se otevřely okna, kamarádky se s námi kamarádily a stín v podloubí příjemně chladil. Letní hraní.

          

Z jedné vody načisto 15.7.2018

Začal jsem dávat svoje Texty na web a divím se, jak je možné, že jsem text stokrát četl a ještě ho musím maličko poopravit. Tam čárka, tam písmeno někdy celé slovo. Prostě psát texty, jak se říká z jedné vody na čisto, neumím. Ale nějak mně to neděsí, hlavně že píšu. Kde všude? Na benzince, v autě, v posteli, na semaforech, ve vlaku, ve sprše, venku, vevnitř, na kole, na semináři, v bance, pod stromen, v sámošce, v obchoďáku, na zastávce, na farmě, na ipce, v bufetu, v hospodě .... a nejčastěji v Olomouci. Krásné místo pro život.

                

Koncert v Divadle na cucky 19.6.2018

Divadlo na cucky je asi rok v nových prostorách v Olomouci na Dolním náměstí a udělali to všechno moc pěkně. Tím pádem se mi tam i dobře natáčel klip Na cucky https://youtu.be/Uy38JlphOx8 . Všude jsou obrázky, fotky, nápisy a celý prostor je hodně  zajímavě řešený a členěný. V kavárně mají mimo jiné skvělou kávu.  Samotný koncert v divadle byl super. Petra dostala funkci, že bude prodávat nové CD Źivot a nakonec ho i pokřtila. A pak už jsme hráli, hráli, hráli, ....  Skvěle nazvučené, vynikající atmosféra.   

     

Koncert ve Veselí nad Moravou 6.6.2018

Horko a dusno se po příjezdu na místo koncertu proměnilo na velmi slušnou bouřku, která trvala asi hodinu a odradila dost lidí, aby se v hustém dešti vypravili za kulturou. Ale ti co dorazili si to s námi patřičně užili. Skvělá atmosféra, vynikající zázemí, na čepu pivo z místního minipivovaru a chlebíčky :-). Před koncertem jsme se dívali na ty provazy vody co se valily k zemi a houslista Igor to komentoval, že konečně voda ... zem už to potřebovala. Zem možná, ale mohlo to dvě hodiny počkat :-).

                   

Tomáš a jeho baskytara 11.5.2018

Tomáše jsem objevil na netu a jeho akivity a hraní mně hned zaujaly. Zavolal jsem mu, přišel na moje vystoupení do Divadla na cucky, zašli jsme na pizzu a bylo mi jasné, že je to správný týpek. Tomáš nejen skvěle zvládá hru na baskytaru, ale ... plní co se domluví a ještě vždycky udělá něco dobrého navíc. Taky hodně rád jí, chodí, cvičí, hraje a pije dobrý čaj. Povídání o jeho baskytaře je na dlouho a tak někdy příště.

Odkaz na Toma Kedziora: bandzone.cz/tomaskedzior

       

Hudba na ulici Olomouc 7.4.2018

Včerejší olomoucké sobotní ráno bylo hodně vydařené. Vymetená obloha, lidi natočení ke slunku a někteří si po ránu dávali na ulici zmrzlinu a to už tu pár měsíců nebylo. A hrála hudba. Cinkaly lžičky, jak si lidi míchali kávu, kousek od divadla stavěli předzahrádku a každá trubka co hodili na zem, tak zahrála to svoje. Z rádia Českého rozhlasu co je hned vedle Kavárny Opera a kde mají reprák do ulice, hrál jazz. A za rohem naproti domu U zlatého jelena seděl místní pouliční týpek a hrál swingové melodie lidem do kroku. Tak nebo tak ...hudba na ulici :-).

                                   

Studio Brno III 4.4.2018

Znovu a lépe. Jěště jsem musel do studia, protože jeden song nebyl úplně akorát. Nějak se to stalo, že na každém CD je jedna písnička, která vznikne v průběhu natáčení. Prostě ji večer napíšu a druhý den ve studiu natočím. Tentokrát se jmenuje Řeka a pramen. Nahrávka byla ok, ale přece jenom mi to nedalo a nazpíval jsem ji dnes ještě jednou ... a je to tak, jak má být. Ve studiu jsem narazil na rapera Honzu a říkám mu ať dělá že zpívá a tak dělal že zpívá. A Michal dělal, že natáčí a já jsem dělal, že fotím. Všichni jsme dělali to svoje a fotky jsou na světě. Studiová pohoda :-).

                                

 

Studio Brno II 19.3.2018

Hotovo, šlus, tečka. U mně dobrý :-). Poslední písničky na nové CD jsou hotové a mohl jsem tak do studia pustit další muzikanty. Ti už nedočkavě čekali, až na ně přijde řada. A protože jsme měli zdržení, rozbalili to v kavárně kde byl sanitární den. Tak se uklízelo a hrálo. Atmosféra, že by Bohoušek Hrabalů jásal. Co přesně šli do studia nahrávat nevím, bylo to už narychlo ... zeptám se příště.  

                                                                 

Studio Brno 8. a 9.3.2018

Některé pravdy jsou relativní, ale ve studiu platí jenom jedna a to úplně absolutně. NIKDO TO ZA VÁS NEZAHRAJE. Pro mně je studio svět sám o sobě, svět co trvá poměrně krátkou dobu, ale musí tam být všechno. Emoce, posbírané zkušenosti, trpělivost, umanutost, podložka pod zadek ... a lidi co vám to pomůžou všechno zvládnout. Kdo zažil, ví. Zvukař Míša je zkušený borec. Jeho Hi boy, kterým zdravil Renka oživilo krátké přestávky mezi nahráváním, kdy jsme pili čaj a kafe a dívali se z okna na tramvaje a taky poslouchali Renka, co hraje skvěle na kytaru. Míša navíc co hodinu běhal přes ulici do auta. Moc jsem to nechápal a ani jsem se nezeptal co to je za brněnský místní zvyk. Tam a zpátky, tam a zpátky, tam a zpátky ... zeptám se příště.  

                                                                

Open Mic Divadlo na cucky Olomouc 13.2.2018

Dnes bylo venku příjemně, taková olomoucká zima. Chvilku poletoval sníh, chvilku slunko, trochu mrazivo, ale to je celé.  Sednout si před koncertem na buchtu nebo kávu do kavárny Divadla na cucky bylo moc fajn. Dal jsem si Raw trojúhelník a hrnek čaje a potom už jsem šel hrát. Jíst nebo nejíst je před koncertem vždycky dilema, ale dnes pohoda. Nějak se to srovná. Hrál jsem první, zvukař super, místo skvělé, jen asi bylo víc dobrých akcí a tak návštěva byla tralala. Ale ti co dorazili, tak si to pěkně užili! Po mně hráli Taten a po nich duo Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek, kterým skvěle foukal na saxofony Honza Vašina. Moc pěkný večer.

                                   

Praha prostopášná - nový klip 10.2.2018

Praha prostopášná je takový instatní klip, co se týká rychlosti vzniku. V pátek jsem byl v Praze, motal jsem se kolem Václaváku a vyjímečně jsem si nezapomněl kameru, no spíš foťák, dnes je ta technika úplně jinde a stačí to. Zkontroloval jsem stav baterie a vyrazil. Miluju natáčení videí. Patnáct minut jsem chodil sem a tam a nikde žádný strip bar ani bordel, kde bych natočil venkovní záběry k písničce. Písnička vznikla na základě zážitku mého kamaráda a takové kulisy si žádá. Příběh je to v podstatě velmi slušný, ale v podání kamaráda budí různé představy. Vešel jsem do banky a na informacích se zeptal, kde bych našel bordel nebo strip bar, nejlépe obojí. Slečna ani nemrkla, podívala se do kompu a poslala mně s úsměvem do Smeček. Světe div se :-). Byl jsem tam hned a první velký podnik je už na začátku ulice. Naivně jsem pozdravil dva chlápky u vchodu a že si něco natočím. Mýlil jsem se. Chlápek co se mu tělo nevlezlo do košile, měl pádné a naprosto srozumitelné argumenty. Odchod byl o poznání rychlejší než příchod. Ale blíží se Valentýn, výlohy jsou samé srdíčko. Víte co mi chlapi můžete!!!               Klip zde: Praha prostopášná         

                                     

Koncert na kterém jsem nehrál 7.2.2018

Přijela pouť! A zrovna ta nejlepší co znám... zraje jak víno a pak člověk jenom hledí a poslouchá s otevřenou pusou. Vláďa Merta, Honza Hrubý, Ondra Fencl a ještě jeden maník z Anglie. Jmenuje se Sean Barry. Jestli pro mně někdo z písničkářů něco znamenal, tak Vláďa Merta je číslo jedna. Muzikant, nadšenec, skvělý textař a pořád v kondici. A neméně skvělý houslista Honza Hrubý. Před rokem jsem ho vezl autem na vlak, slušně jsem mu vykal a na nádraží v Zábřehu na Moravě mi řekl "Hele, tykej mi, jooo?". Hned se líp povídá :-). Až k vám tato pouť dorazí, tak neváhejte ani minutu. 

                            

Koncert Mikulov 19.1.2018

Galerie Efram je skvělé místo, ze kterého je cítit historie od prvního schodu. Dům je pod Mikulovským zámkem, kousek od centra. Lepší atmosféru pro koncert jsem si v pátek nemohl přát. V Mikulově navíc vznikly dvě písničky co jsou na albu Chemlonové srdce a krásné holky z Mikulova dorazily na premiéru. Paní galeristka Sylvie měla navíc ten den narozky a tolik dobrot se na koncertě fakt nevidí. Skvělý koncert, vynikající atmosféra. Dííík. 

                                                      

Koncert Jazz Tibet Club Olomouc 10.1.2018

Koncert jsme naplánovali v létě v klubu Kupé v Opavě. Tam jsme si s klukama z Budějovic řekli, že na přelomu roku něco uděláme v Olomouci. A tak to něco byl Koncert 4 1, takový rychle opečený brambor o kterém jsme netušili, jak bude chutnat. Ale bylo to super. Slamer Jirka nás bavil od začátku do konce a my jsme si odzpívali to svoje. A tentokrát jsme měli i fotografa :-).

                                                

Vystoupení v Sonu - Brno 13.12.2017

Joo, žádný koncert, ale mohl jsem si zazpívat jednu písničku před vyprodaným sálem, jednoho z nejlepších klubů u nás. Jako host. Došlo 1400 lidí ... na Mňágu. Všechno bylo velké! Velké podium, velké hlediště, velký catering, velcí kluci z ostrahy, velká tréma, velké bloudění v šatně,... ale bylo to supeeeeer!